18x ve 50x Zoom Yapabilen Telefon Lensleri

Şimdide 18x ve 50x zoom yapabilen akıllı telefon lensi ile artık çok uzaklar çok yakınınızda olacak. Uzaktaki nesneleri bile hemen yanınızdaymış gibi net bir şekilde çekebileceksiniz. Birçok marka cep telefonu kamera lensi noktasında birbiri ile yarışmaktadır. Birbirinden kaliteli ürünleri ve birbirinden farklı fiyata bulmanız gayet mümkün olmaktadır.

Telefonlarınız için 18x zoom yapabilecek olan lensleri birçok farklı internet sitesinde bulabilmektesiniz. Ancak bizim size tavsiyemiz kesinlikle güvenilirliği ispat edilmiş sitelerden alışveriş yapmanızdır. Bu lensleri hemen her telefon modelinizde rahatlıkla kullanabilmektesiniz. Özellikleri birbirinden farklı olan ürünlerin kimisini üzerinden zoom ayarı yapabilme imkanına sahipsiniz.

Zoom Lens Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Zoom lensin ne olduğunu merak edenler için kısaca tanımlayacak olursak; zoom lensler için sabit odak uzaklığına sahip olmayan lenslerdir denilebilir. Çünkü uzaklığı zoom lens ile ayarlayabilmektesiniz ve uzaktaki bir nesneyi yakınlaştırabilirsiniz.

Zoom lensler prime lenslerin aksine tek bakış açısına sahip değillerdir. Zoom lensin özelliği sayesinde karşıdaki objeye yakınlaşıp uzaklaşabilmektesiniz.

Bu sayede bulunduğunuz yerden herhangi bir harekette bulunmanıza gerek kalmadan ister yakın ister uzak çekim işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz.

Teknolojinin de gelişmesiyle bu alanda pek çok mesafe kat edilmiştir. Zoom lensler birden fazla farklı objektifin özelliğini bünyesinde toplamıştır. Zoom lensler üzerinde bulunan halka yardımıyla ileri geri yapılarak odak uzaklığı ayarlanabilen lenslerdir.

Zoom Lens Kullanımı Avantajları

  • Zoom lens kullanımı sayesinde artık cep telefonlarınızla çok uzaktaki nesneleri yanınızdaymış gibi çekebilirsiniz.
  • 50x zoom yapabilen akıllı telefon lensi sayesinde fotoğraf makinelerine ihtiyaç duymadan en kaliteli resimleri çok daha kolay ve pratik bir şekilde çekebilme imkanına kavuşacaksınız.
  • Zoom lensler prime lenslere göre çok daha pratik, kullanışlı ve avantajlıdır.
  • Farklı nesneler için farklı lensler kullanmak durumunda kalacağınıza tek lensle işinizi kolayca halledebileceksiniz.
  • Zoom lens kullanımı noktasında kullanıcıları açısından en önemli dezavantajı maksimum diyafram değeri olmaktadır. Çünkü zoom lenslerde prime lenslere göre çok daha düşük değerli diyaframlar yer almaktadır.
  • Zoom lenslerin kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlardan birisi de titreşim engelleme özelliğiniz olmasıdır.
  • Tak gez kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede istediğiniz zaman cep telefonunuza takıp, istediğiniz zamanda çıkarabilirsiniz.
  • 18x zoom yapabilen akıllı telefon lensi sayesinde serbest açı rahatlığına kavuşacaksınız.

Prime lenslerde titreşim engelleme özelliği olmazken, zoom lensler odak uzunluğu arttıkça ayı zamanda titreşim engelleme özelliğine de sahip olmuşladır.

Yine kolay bir şekilde yanınızda taşıyabiliyor olmanız sayesinde hemen her ortamda çıkarıp anında telefonunuza takarak en güzel görüntüleri ölümsüzleştirebilirsiniz. Son olarak da serbest açı özelliği ile istediğiniz odak uzaklıklarnda rahatlıkla dolaşabileceksiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu