Bakan Selçuk: EBA Eğitime Özel Tatilde 3 GB Bedava İnternet

Çin’den başlamakla beraber dünyaya ve son zamanlarda özellikle Avrupa bölgesinde hızla artış gösteren Korona virüsü salgını için, ülkemizde de oldukça hareketli zamanlar yaşanmaya başlandı. Bu kapsam ile beraber okulla bir hafta tatil edilip, diğer bir hafta ise uzaktan eğitim ile beraber derslerin görmesini sağlanacak.

Uzaktan Eğitim Nedeniyle EBA 3 GB İnternet Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitim adı verilen bu sistem ise internette senelerdir bulunan ancak bu durumun ortaya çıkmasının ardından değerlenmeye başlayan Eğitim Bilişim Ağı yani EBA adı verilen site üzerinden derslerin verilmeye başlanacağı bildirildi. Bu sebepten ötürü ülkemizde yer alan operatörler olan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanan vatandaşlara EBA için kullanılacak olan 3 GB bedava internet imkanının da sunulacağı açıklandı.

EBA 3 GB İnternet Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim kapsamında EBA adı verilen sistem ile beraber bu bedava 3 gb internet imkanı sağlanacak. Öğrenciler dilediği gün ve saat içerisinde bu sistem üzerinden eğitimlerine devam edebilecek.

EBA 3 GB İnternet Süresiz Mi?

Ülkemize de dünyayı sarsan hastalık olan korona virüsünün gelmesi ile beraber öğrencelerin eğitiminin aksamaması adına verilen uzaktan eğitim ile beraber 3 GB internet fırsatı, 21 Mart 2021 tarihine kadar geçerliliğini sürdürecek. Yani bu verilen internetler süresiz olmamakla beraber yaklaşık bir yıl kadar geçerliliği bulunmakta.

Turkcell EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Turkcell hat sahibi olan öğrenciler, EBA kullanmak için kullanılacak olan bedava 3 gb internet fırsatından yararlanmak için ilk olarak BİP adı verilen uygulamayı indirmesi gerekiyor. Daha sonrasında ise bu uygulama üzerinde yer alan ”Keşfet” butonunun altında yer alan ‘’EBA Kanalını Takip Edip Mesaj Gönder’’ kısmına giriş sağlayarak açılan sayfa üzerinden başvurusunu yapmalıdır.

Bundan sonrasında EBA 3 gb internet fırsatından yararlanabilir. Bunun dışında telefonunuz üzerinde yer alan sms alanından ”EBA’’ yazıp 5555’e gönderip de bu kampanyaya başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattına sahip olan öğrenciler ise herhangi bir uygulama ile uğraşmayarak direk olarak telefonların SMS kısmına giriş sağlayarak ‘‘EBA’’ yazıp 5555’e göndererek bu internete sahip olabilirler.

Vodafone EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Vodafone hattına sahip olan öğrenciler, Türk Telekom hattında da olduğu gibi EBA 3 GB internet avantajından faydalanmak için kısa mesaj kısmından EBA yazarak 5555‘e kısa mesaj göndermelidir. Daha sonrasında internetin hatta yüklendiğine dair mesajın gelmesi ile beraber kullanıma başlayabilirsiniz.

EBA 3 GB İnternet Nasıl Kullanılacak?

EBA üzerinden yani Eğitim Bilişim Ağı için verilen internetlerin, diğer başka sosyal medya ya da web siteleri üzerinde geçerli olmadığını belirtelim. Bu nedenle bu interneti herhangi bir başka uygulama üzerinde kullanmak için yapmamanızı öneririz.

Bir öğrenci olarak size verilmiş olan bu imkan çerçevesinde internet fırsatını eğitiminizin devam etmesi ve aksamaması adına kullanmalı, derslerden geri kalmayarak eğitim videoları ile beraber bu eğitim sorununuzun önüne geçmelisiniz.

Gelişen süreç içerisinde virüs ile alakalı durumların ne göstericeği bilinmemekle beraber, okullara dönülme süresinin uzaması gibi bir durum yaşanabilirliğinden ötürü, uzaktan eğitim durumu da aynı oranda arttırılıp devam edilebilir ve sürekli olarak bu sistem üzerinden derslerinize devam edebilirsiniz.

EBA Girişi Nasıl Yapılır?

EBA adı verilen bu sistem, daha öncesinde de okulda birçok kez ismi duyulmuş ve internet dünyasında yaşamamız ile beraber insanların eğitim alanında da öğrenimlerini sanal bir şekilde devam ettirmesine imkan tanımıştır.

Okulunuzda size daha öncesinde verilmiş olan bu sisteme giriş şifreleri ile beraber derslerinizi dinlemek için her türlü imkan verilmektedir.

Sizde verilen zaman ve süre içerisinde Eğitim Bilişim Ağı sistemine girişinizi sağlayarak belirtilmekte olan derslerinizi görebilir ve günümüzde okumuş bireylerin sağlanması için bu sistemden en iyi şekilde faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Verilen bedava 3 gb internet ile beraber de cebinizden para ödemeden devletin sunduğu imkanlardan faydalanmak da yukarıda yazmış olduğumuz bilgiler ile mümkün.

Geç kalmadan bedava internet fırsatını telefonunuz üzerinden aktif edebilir ve bir hafta sonrasında hazırlıklı bir şekilde uzaktan eğitim durumunu bekleyişe geçebilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu