Trend

Bedava Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda Wi-fi ağlarının bulunmadığı durumlarda telefon şebekesi tarafından sağlanan mobil internet kullanımı kullanıcıların temel tercihini oluşturmaktadır.

Bu nedenle PC üzerinde mobil internet kullanımı sağlamak için mobil internet paylaşımı gerçekleştirmek de tercih edilebilir. Bu işlem için öncelikle bir akıllı telefon üzerinde herhangi bir kullanıcının internet paketine sahip olması ve bu paketi kullanım sağlanacak PC için açık bir hale getirmesi gerekmektedir. 

Kişisel Erişim Açma İnternet Paylaşımı Nasıl Ücretsiz Oluyor?

Ülkemizde daha önce ücretli bir şekilde de sağlanan bu paylaşım işlemi, 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren kişisel erişim noktası olarak mobil internet paylaşımında ücretsiz imkan sağlanması ile daha çok kullanılan bir yöntem haline geldi.

Bu kapsamda ek bir ücret ödemeden paylaşım gerçekleştirme imkanı bulunması ile birlikte akıllı telefonların türüne veya hizmet aldığınız telekomünikasyon firmasına göre mobil internet paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. 

Aslında bu paylaşımın ücretsiz olması uygulama sayesinde elde ediliyor. Yani hotspot kurulumu gerektirmeden ve telefonda ayarları değiştirmeden paylaşım yapılıyor.

Android Telefonlarda Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz bulunuyorsa, öncelikle mobil internet paylaşımı gerçekleştirmek için Google Play Store üzerinde EaysTether isimli uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Eğer bu programı ücretsiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, Lite sürümü sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Daha sonrasında belirli aşamaları takip ederek, ücretsiz mobil internet paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. 

Sırasıyla yapmanız gereken işlemler arasında;

 • İlk olarak bluetooth kullanımının aktif edilmesi gerekir.
 • Sonrasında “Setup Wizard” sekmesine dokunduğunuzda driver dosyalarını isterseniz direkt olarak telefonunuza indirilebilir, isterseniz bilgisayar üzerine indirildikten sonra bilgisayar üzerinden de işlem gerçekleştirilebilir. Telefondan çok daha kolay bir şekilde işlem yapma şansınız bulunmaktadır. 
 • Eğer bilgisayar üzerinden dosyaları indirmeyi tercih ettiyseniz, öncelikle kurulum işlemlerini sağlamanız ve sonrasında uygulama üzerindeki talep edilen tüm işlemleri sonuna kadar gerçekleştirmeniz gerekecektir. 
 • Sonrasında ise denetim merkezi kısmında bulunan EaysTether uygulama simgesine tıklayarak, “Bluetooth: All Paired Device” seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekir. 
 • Bu kısımda aktif edilen seçenek ile birlikte bluetooth kullanımını açık hale getirdiğiniz telefonunuz liste içerisinde görülecektir.
 • Listede telefonunuzun seçimini gerçekleştirdikten sonra bağlantı işlemini tamamlayabilir ve herhangi bir ücret ödemeden İnternet bağlantısını aktif hale getirebilirsiniz.

Turkcell Üzerinde Bedava Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Turkcell tarafından kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulan ve pratik bir kullanım oluşturan “Turkcell hızlı giriş” uygulaması sayesinde de bu telekomünikasyon firmasından hizmet alan herkes bedava internet paylaşımı gerçekleştirebilir. Bu uygulamada ise

 • Öncelikle kişisel erişim noktanızda kullanımı açıp başka bir cihazı kendi internetimize bağlamanız gerekir. 
 • Sonrasında Turkcell tarafından size bir mesaj gönderilir ve bu mesajda bulunan link üzerine tıklayarak giriş işlemi gerçekleştirirsiniz. 
 • Link kapsamında açılan yeni bir pencere sayesinde numaranız talep edilir, numaranızın girilmesi ile birlikte numaramı hatırla diyerek giriş yapabilirsiniz. 
 • Yine Turkcell tarafından size gönderilen onay mesajında onayla butonuna tıklayarak, açılan bilgilendirme penceresinde giriş yaptığınız ifade edilecektir. 
 • Sonrasında sağlanan paylaşımlı internet özelliği ile birlikte yaklaşık 1 dakika gibi bir sürede bedava internet paylaşımı sağlayabilirsiniz.  

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu