Evofone Teknik Servisi ile Garanti Sorgulama

Birçok cep telefonu, uzatılabilir iki yıllık sınırlı garanti ile satışa sunulmaktadır. Garantiler genellikle üretim hatalarını ve donanım arızalarını kapsar, ancak kazalar ve yanlış kullanımdan kaynaklanan hasarları kapsamaz. Bu durumda çatlakları, su hasarlarını ve diğer arızaları onarmak için sigorta satın almanız gerekir.

Bir cep telefonu pahalı bir yatırım olabilir. Zamanla cep telefonları daha pahalı hale gelmekle kalmaz, aynı zamanda 90’ların sağlam tuğla gibi telefonlarından daha kırılgan bir hal de alırlar. Neyse ki, telefonlarımızı düşürüp ekranı parçaladığımızda veya tuvalete düşürdüğümüzde bütçemizin korunmasına yardımcı olan cep telefonu garantisi bulunuyor.

Evofone ile 2. El olarak satın aldığınız, teknik servise verip tamir ettirdiğiniz telefonunuzun garanti sorgulamasını yapabilirsiniz. Dilerseniz cep telefonlarında garanti neden önemli ve garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır ayrıntılı olarak inceleyelim.

Cep Telefonu Garantisi Neleri Kapsar?

Birçok cep telefonu ilk satın aldığınızda iki yıllık sınırlı garantiye sahiptir. Bu genellikle sadece şunları kapsar:

 • Donanım arızası
 • İmalat hataları

Sınırlı garantiler genellikle aşağıdakileri kapsamaz:

 • Kaza sonucu hasar (çatlaklar ve su hasarı dahil)
 • Yanlış kullanımın neden olduğu hasar
 • Telefonun değişikliklerinden kaynaklanan hasarlar
 • Bir üçüncü taraf bileşeninden kaynaklı hasar

Telefon Garantisi Uzatılabilir Mi?

Bazı kredi kartları, kartla satın alınan cep telefonları için genişletilmiş garanti sunmaktadır. Uzatılmış garanti için ödeme yapmadan önce bankanıza danışmanız iyi bir fikir olabilir.

Çoğu durumda, garantinizi daha uzun bir süre uzatma seçeneğiniz vardır, ancak yine de garanti kaza hasarı ve diğer senaryoları kapsamaz. Telefonunuzu garanti kapsamında tutmanız gerekirse, genellikle telefonunuzu Evofone gibi yetkili bir servise götürmeniz ve satın alma tarihinizin kanıtını göstermeniz gerekir.

Cep Telefonu Sigortası Farkı Nedir?

Sigorta satın almanın amacı, üreticinin garanti vermediği şeylere karşı korunmaktır. Garanti, mekanik arızalar ve beklenmedik hasarlar için sizi kapsayacak olsa da cihazınıza yanlışlıkla zarar vermenize bir yardımı olmaz. Aynı şekilde, telefonunuzu kaybetme talihsizliği yaşarsanız ya da daha da kötüsü cihazınız çalınmışsa, garanti bu durumda bir şey yapamaz.

Sigorta her zaman isteğe bağlı bir ek satın alma yöntemidir, ancak bunlara karşı mutlaka size gönül rahatlığı sağlamak konusunda işe yarayacaktır. Telefonunuzu çaldırdıktan ya da kaybettikten sonra tekrar bulursanız, kaybettiğiniz gibi olduğunu görmek için Evofone ile garanti sorgulaması yapabilirsiniz.

Ek Sigorta Neleri Kapsar?

Ek sigorta genellikle aşağıdakileri kapsayacaktır:

 • Kırık ve su hasarı dahil kazara hasar
 • İmalatçınızın garantisi sona erdiyse, mekanik ve elektronik arızalar
 • Telefonunuzun değiştirilmesi (kaybolması veya çalınması durumunda)

Akıllı telefonu sigortasının maliyetine değeceğine karar verirseniz, ya bir telefon alırken (genellikle satın alma işleminden sonraki 30 gün içinde yapılması gerekir) cep telefonu operatörünüz aracılığıyla veya ilgili olmayan bağımsız bir şirket aracılığıyla poliçe alma gibi iki seçeneğiniz vardır.

Tüm büyük operatörler benzer sigorta poliçeleri sunuyor, ancak farklı maliyet ve indirimler de mevcuttur. Unutmayın, sadece sigortanız olması, tüm onarımlarınızın ve cihaz değişimlerinin tamamen karşılanacağı anlamına gelmez.

Sigorta Maliyeti Ne Kadardır?

Sigortanızın aylık ücreti, sahip olduğunuz telefona ve hangi operatöre bağlı olduğunuza bağlıdır. Bazı operatörler sigorta konusunda ek güvenlik ve teknik destek avantajları olan premium seçenekler de dahil olmak üzere birçok seçeneğe sahiptir.

Sigorta Almaya Değer Mi?

Aylık ne kadar sigorta tutarı ödeyeceğinizi düşündüğünüzde çok fazla gibi görünmeyebilir. Bununla birlikte, bir veya iki yılda ne kadar ödeyeceğinizi hesapladığınız, bu oldukça fazla olur.

Ayrıca, telefonunuzu tamir ettirdiğinizde, ödemeniz gereken indirimi de eklemeniz gerekir. Cep telefonu sigortası maliyetini, gerçekten buna değip değmeyeceğini görmek için telefonunuzu tamir etme maliyeti ile karşılaştırabilirsiniz.

Telefonunuzu satın aldıktan sonraki ilk birkaç ay içinde düşürmeye yatkınsanız, cep telefonu sigortası çok iyi olabilir. Ancak, bir yıldan fazla olduysa ve sigortanızı henüz kullanmak zorunda kalmadıysanız, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Aslında hiç ek masrafa girmeden telefonunuzu satın aldığınızda var olan garantinin avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Aldığınız cihaz ikinci el bile olsa Evofone’a ulaşarak garanti sorgulama yapabilir ve ne kadar süre daha cihazın garanti kapsamında olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

2 Kişi Katıldı

 1. Sayın Sena Hanım,

  Toplatılma kararı alınan telefon modeliniz hakkında sizinle iletime geçmemin üzerinden ve ilgili modele ait telefonu tarafınıza teslim etmemin üzerinden 1 hafta geçmiş olmasına rağmen, firmanızca herhangi bir adım atılmamıştır. Hafta başına kadar çözüm odaklı bir girişiminiz olmaması durumunda konunun yasal yollardan takipçisi olacağımı üzülerek bildiririm.

  Saygılarımla,

  Rüştü UTKAN

 2. IMEI: 861 383 046 524 995 IMEİ NUMARALI TELEFONUMU hepsiburada.com sitesinden CEPPAKET İLETİŞİM HİZMETLERİ TAŞ. LTD.ŞTİ. den XİAOMİ TÜRKİYE GARANTİLİ OLARAK SATIN ALDIM. TELEFONUM EVAFON GARANTİSİ KAPSAMINDAMIDIR.
  XİAOMİ Mİ 9T 128 GB
  CEPPAKET İLETİŞİM HİZ.TAŞ.LTD.ŞTİ nin tic.SİCİLNO:91915-5
  TEŞEKKÜR EDERİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu