Fatih Wifi İnternet Şifresi 2020 Meb Güncel

Okullarda kullanılmakta olan Fatih WİFİ şifresi öğrencilerin akıllı tahta uygulaması ile eğitim alabilirler. Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi yani “f@tih” projesi ile birlikte okullara gelen internet altyapısı, şifre ve bağlantı hakkında tüm detaylar.

Fatih Wifi İnternet Şifreleri 2020

Millet Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan Fatih modem ağı üzerinden internete girebilmek için güncel şifreleri kullanabilirsiniz. İlk olarak güncel şifreyi girin. Erişim sağlanmaz ise 2. şifre 3 olarak sıralanan şifrelerin tamamını deneyebilirsiniz. Fatih wifi internet şifresi 2020 yılı için şu şekildedir;

 • Güncel Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
 • Şifre 2: Fatih.1234
 • Şifre 3: verdijm@n1453
 • Şifre 4: F@M2015i#Eb23TC
 • Şifre 5: f1@2t34ih5
 • Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • Şifre: 34i3s0t00
 • Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih Wifi Ağına Bağlanma

İlk olarak “Ayarlar > Wifi > f@tih” yolunu izledikten sonra Fatih ağını seçmeniz gerekmektedir. İstenilen şifreyi girdiğiniz taktirde ağa erişimi sağlayarak internet bağlanabilirsiniz.

VPN ile Fatih İnternet Engelini Kaldırma

Fatih internet engelini kaldırmak için Psiphon Pro Güncel Ayarları (IOS + Android) cihazlarınıza indirerek yapabilirsiniz.

Apple Store İndirGoogle Play İndir

AppStore veya Google Play üzerinden indirdiğiniz Psiphon Pro uygulamasını açıp izin onayından sonra karşınıza bu şekilde bir ekran gelecek.

blank

Gelen bu erkandan sonra “Ayarlar” sekmesine tıklıyor ve geçiş yapıyoruz. Ayarları bu alanda uygulayacağız.

blank

Ayarlar kısmına tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda ilerleyebilmek için “Diğer Ayarlar” sekmesine geçiş geçiş yaptıktan sonra karşımıza bu şekilde bir ekran gelecek.

blank

Bu ekranda “http Vekil Sunucu Kullanılsın” seçeneğini seçiyoruz. 

blank

Seçeneği işaretledikten sonra hemen alt kısmında bulunan “Özel HTTP Üst Bilgileri” seçiyoruz ve karşımıza böyle bir ekran geliyor.

blank

Bu alanda “Özel HTTP üst bilgileri ekleyin” işaretledikten sonra üst bilgi 1 bölümünde bulunan yerlere güncel olarak çalışan ve Fatih ağında engellenmemiş bir internet sitesi yazıp üzerinden diğer sitelere erişim sağlayacağız.

Tüm ayarları yaptığımızda bu şekilde bir görüntü çıkacaktır; 

blank

Ayarlar kısmı ile işimiz bitti. Şimdi geri tuşuna basarak uygulamanın ana ekranına dönüyoruz.

blank

Fatih VPN bağlantısını gerçekleştirmek için uygulamanın ana sayfasından “Başlat” butonuna tıklıyoruz. Biraz bekledikten sonra “P” harfi mavi olduktan sonra internete bağlanabilirsiniz.

Ayrıca; Fatih internet için diğer vpn ayarları ve EBA bedava internet konularımıza aşağıdan seçip bakabilirsiniz;

Fatih İnternet Bağlantı Yok Hatası

Fatih wifi ip adresi alınıyor veya bağlantı yok hatası için mevcut olan DNS bilgilerinizi aşağıdaki DNS adresleri ile değiştirerek bağlantı sorununu çözersiniz.

 • 195.175.39.39
 • 195.175.39.40
 • 195.175.37.137
 • 195.175.37.138

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu