Faturalı, Faturasız Paket Kalanı Sorgulama

Hangi operatörde olursa olsun insanların kullandıkları tarifeler büyük çoğunlukla sınırlı tarifeler olmaktadır. Faturalı, faturasız kullandığınız operatörün kalan kullanım öğrenme yöntemi ise hemen her kullanıcının bilmek istediği ve araştırdığı bilgilerden olmaktadır.

Operatörlerin sınırsız olan yani hiç bitti derdi olmayan tarifeleri de bulunmakta fakat bunlar oldukça pahalı olup, belirli bir ücret tarafından kullanılmaktadır.

Telefon tarfileriniz için sizlere elimizden geldiğince bilgi sunmaya çalışacağız. Operatörlerin kalan bilgilerini nasıl öğreneceğinizi detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Peki internet, dakika ve sms gibi kalan kullanım paketi nasıl sorgulayacaklar? Türkcell, vodafone ve türk telekom tarifeleri ile paylaşıcağız.

Türkcell Faturalı, Faturasız Paket Kalanı Sorgulama

Eğer Türkcell operatörü abonesi iseniz, kalan kullanım için yapmanız gereken aşağıda madde madde belirtmiş olduğumuz yöntemlerden kendinize en uygun olanını seçmeniz ve uygulamanızdır.

Telefonunuzun internet tarayıcısından turkcell.com.tr adresine girin. Buradaki menüde yer alan “Hesabım” sayfasına size özgü olan Türkcell şifrenizle giriş yapınız. Karşınıza gelecek olan sayfadan sol kısımda yer alan “Hat Özetim” bölümünü seçerek paketinizdeki kalan bilgilerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bunun haricinde telefonunuzun SMS bölümünden “KALAN” yazıp “2200”a SMS göndererek de öğrenebilmektesiniz.

Bir başka yöntem olarak ise cep telefonunuzdan *100#’yi tuşlayarak veya 0532 757 22 22’yi arayarak da tarifenizin kalan bilgilerini öğrenebilmektesiniz.

Vodafone Kalan Kullanım Paketi Sorgula

Vodafone operatör hizmetleri sayesinde tüm tarifelerinizdeki paket kalanlarınızı ücretsiz bir SMS ile kolayca öğrenebilmektesiniz. Dakika, sms, mms ve internet kullanımlarınızın ne kadarını kullandığınızı öğrenmeniz için OZET yazıp 7000’e ücretsiz bir SMS atmanız yeterli olmaktadır. Şayet paketinizdeki dakika, sms ya da internet gibi bilgileri ayrı ayrı sorgulamak isterseniz aşağıdaki bilgileri kullanmanız yeterli olacaktır.

  • Sadece paketinizde kalan TL’nizi öğrenmek için TL yazıp,
  • Tarife paketinizdeki kalan dakikanızı öğrenmek için DK yazıp,
  • Tarife paketinizde kalan SMS bilgilerini öğrenmek için SMS yazıp,
  • Paketinize ait kalan internet bilgisini öğrenmek için INTERNET SORGU yazıp,

Son olarak da paketinizde ne kadar MMS hakkınız olduğunu öğrenmek içinde MMS SORGU yazıp 7000’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bunların haricinde tüm bu işlemlerinizi vodafone online self servis hizmetlerinden de öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Paket Kalanı Öğrenme

Eğer Türk Telekom müşterisi iseniz faturalı, faturasız paket kalanı sorgulama için ilk olarak online işlemleri kullanabilirsiniz.

Bütün faturasız hat kullanıcılarımıza yaptıkları her görüşme ve kısa mesaj atma işlemi sonrası paketlerindeki kalan bilgisi SMS yolu ile otomatik olarak iletilmektedir.

Yine cep telefonlarınızdan 9333’ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e kısa mesaj atarak kalan bilginizi öğrenebilirsiniz.

Bir başka yöntem ise *123#’yi arayarak da paketinizdeki kalan bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Operatörümüz üzerinden sağlanan kalan bilgileri sorgulama işlemlerinin tamamı ücretsizdir.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu