Faturalı Hatlarda Cayma Bedeli Hesaplama

Hemen her operatör faturalı hat kullanıcılarına belirli taahhütler karşılığında kampanyalı cazip tarifeler sunmaktadır. Eğer kullanıcılar ilk başta tarifeyi kabul edip sonradan vazgeçerse, kullandıkları faturalı hatlarda cayma bedelleri ödemeleri gerekmektedir.

Her operatörün bu bedeller noktasında kendilerine göre farklı sözleşmeleri bulunmakta olup, bu sözleşmelerde yer alan maddelere göre hareket etmektedirler. İnsanlar faturalı hatlarını alırken vermiş oldukları taahhüdü sonuna kadar kullanabilme hakkına sahiptirler.

Bu hakkı sonuna kadar kullananlar taahhüt bitiminde tekrardan taahhütlerini yenileyebilecekleri gibi, kimileri taahhütleri bitmeden de kampanyadan ayrılmak isteyebilirler. Bu durumda belli bir cayma bedeli ödemeleri gerekmektedir. Sizlere her operatörün cayma bedelleri ve her birinin taahhüt sorgula seçeneklerinden bahsedeceğiz.

Türkcell Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama

Birçok operatörde olduğu gibi Türkcell’de müşterilerine taahhüt karşılığında belirli kampanyalar ve cazip teklifler sunmaktadır. Elbette doğal olarak sunduğu bu cazip tekliflerden taahhüt süresi dolmadan vazgeçildiğinde belli bir cayma bedeli alma hakkı doğmaktadır.

Eğer sizde bir Türkcell faturalı hat abonesi iseniz ve taahhüdünüz dolmadan çıkmayı düşünüyorsanız, türkcell faturalı hat cayma bedeli hakkında en net bilgiyi türkcell online işlemlerden ya da en yakın bir türkcell bayisinden öğrenebilirsiniz. Türkcell tarife sorgulamayı ise, aşağıdaki yöntemlerden biriyle yapabilirsiniz.

  • En yakınınızdaki bir Türkcell bayiine giderek, abonelik bilgileriniz ve tarifenize yönelik her tür işlemlerinizi öğrenebilirsiniz.
  • Türkcell taahhüt sorgulama yapabilmek için bir diğer yöntem ise, 0532 532 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp hattınız hakkında her tür bilgiyi sorgulayabilirsiniz.
  • Yine benzer şekilde türkcell taahhüt sorgulama işlemlerinizi, “TARIFE” yazıp 2222”ye kısa mesaj yolu ile ileterek öğrenebilmektesiniz. Bunun yanında yine internet üzerinden de taahhüt bilgilerinizi öğrenebilmektesiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama

Eğer türk telekom faturalı hat abonesi iseniz, her tür hat hakkındaki bilgilerinize Türk Telekom’un Online İşlemler menüsü üzerinden erişebilmektesiniz. Burada yer alan üyelik bilgileri bölümünden taahhüt bilgilerinizi sorgulayabilmekte ve öğrenebilmektesiniz.

Yine Türk Telekom kullanıcısı olarak taahhüdünüz dolmadan operatörden ayrılmayı düşünüyorsanız, bu kısımdan cayma bedeliniz hakkında da ödemeniz gerekli olan bilgilere erişebilmektesiniz.

Yeni uygulamaya giren yasaya göre operatörler sizden sadece kullanmış olduğunuz indirim tutarı kadarını cayma bedeli olarak isteyebilmektedirler. Türk telekom cayma bedeli olarak sizlerden sadece kulanmış olduğunuz indirim tutarı kadarlık kısmı istenilmektedir.

Vodafone Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama

Vodafone faturalı kullanıcı müşterisi iseniz, taahhüdünüz dolmadan operatörden ayrılmak istediğinizde karşınız cayma bedeli çıkabilmektedir. Vodafone online işlemler üzerinden ya da en yakın vodafone bayisinden vodafone taahhüt sorgulama ve cayma bedeli hakkında kendinizle ilgili her tür bilgiye erişim imkânına sahip olmaktasınız. Eğer taahhüdünüzü bozma kararı aldıysanız;

  • Vodafone hattının bir başka operatöre taşınmasından kaynaklı bir cayma bedeli,
  • Kullanılan vodafone hattının iptal edilmesinden kaynaklanan bir cayma bedeli
  • Başka bir operatörün internet hattını vodafone taşıma işleminden kaynaklı bir cayma bedeli karşınıza çıkacaktır.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

  1. sabir modem internet için cayma bedeli hesaplamak ıstıyorum. Yarıdmcı olabılır mısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu