İstanbul’da Bedava Ücretsiz Wifi Olan Noktaları Yerleri

Büyüyen şehirler, artan kalabalıklar, uzak mesafeler karşısında internet hem kolaylıklar sağlıyor hem de insanların daha sosyal olabilmesini sağlıyor. Çoğalan sosyal medya seçenekleri ile ve diğer avantajlarıyla internete olan ilgi arttı.

İnternet önemli bir alan haline geldi. İnternetten kolayca halledilebilen işlemler, işler ve iletişim kurma ile internet vazgeçilmez bir hâl aldı.

İstanbul’da Wifi Olan Kütüphaneler Nedir?

Gençler için ücretsiz internet olanağı sağlamak belediyelerin yapabileceği güzel bir hizmet. Ayrıca her yaştan insan da internet kullanıcısı olduğu için ücretsiz wifi kullanımı hizmeti herkesi mutlu eder.

Wifi Olan Kafeler Nerede?

Dünyada ücretsiz kablosuz bölgesel ağlar oluşturulmaya başladı. 2014 yılında İstanbul’da da bu proje uygulamaları başladı. İnsanları memnun etmek ve olağanüstü durumlarda kolay internet ulaşımı sağlamak amaçlanmıştır.

İbb Wifi Oturum Açma Nasıl Yapılır?

İBB toplu taşımalarda; otobüs ve metrobüste wifi ağı var. İlerde tüm kurumsal alanlarda bağlantı olması hedefleniyor. Gittikçe her yerde ücretsiz wifi bağlantısı olabilmesi amaçlanıyor. Güvenli ve kaliteli bir internet bağlantısı hizmeti vermek isteniyor.

Her kullanıcının günde 1 GB ücretsiz wifi ‘ dan faydalanma hakkı var. Uygulama herkese hizmet veriyor. Yabancı turistler de ücretsiz wifi kullanabilir.

Ücretsiz Wifi Nasıl Kullanılır

Ücretsiz wifi hizmetinden faydalanmak oldukça basit. Sisteme kayıt olan herkes ücretsiz interneti kullanmaya başlayabilir. Herkesin kişisel şifresi vardır ve bununla ücretsiz ağa bağlanır. Öncelikle İBB wifi ağına bağlantı kurulur. Kayıt için kişisel bilgiler doldurulur. Cep telefonuna gelen onay kodu girilir ve oluşturduğunuz şifreyle kullanıma başlanır.

Ücretsiz Wifi Noktaları

blank
İstiklal Caddesi
Taksim Meydanı
Sultanahmet Meydanı
Eminönü Meydanı
Beşiktaş Meydanı
Kadıköy Meydanı
Üsküdar Meydanı
Sultanbeyli Meydanı
Beyazıd Meydanı
Mecidiyeköy Meydanı
Cevahir önü, Miniatürk
İBB Bilgilendirme Çadırı
Saraçhane Parkı
Emirgan korusu
Aksaray Meydanı
Bakırköy Meydanı
Beylikdüzü Meydanı
Eyüp Meydanı
Kartal Meydanı
Sarıyer İBB İletişim Noktası
Şirinevler Meydanı
Pierre Lotti tepesi
Anadolu Hisarı iskelesi
Dragos Sosyal Tesisler çevresi
Galata Kulesi ve yakın çevresi
Alibeyköy Cep Otogarı
Bayrampaşa Otogar
Hidiv Kasrı korusu

Kütüphaneler de ücretsiz wifi imkanı sunuyor. Fakat burada sınırlamalar var. Zaman kısıtlaması ve sadece araştırma yapabilmek söz konusu.

İbb Ücretsiz Wifi Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Daha da yaygınlaşması planlanan ücretsiz wifi imkanı sunmak halkın memnuniyetini sağlamıştır. Uygulama insanlara ekonomik olarak destektir. İnternet kotası dolan kişiler meydanlara gidip internet kullanmaya devam edebilirler. Böylece işleri yarım kalmaz. Yapmak istedikleri görüşmeleri, yazışmaları yapabilirler.

blank

Özellikle sıcak ve ılık iklimlerde açık havada geçirilen zamanlar artıyor. İnsanların en çok bulunduğu yerler olan meydanlarda, parklarda ücretsiz wifi ağı olması çok avantajlı. İnsanlar sosyalleşirken, eğlenirken bir taraftan da internete bağlanabilirler.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu