KVK Cihaz Fatura, Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en güçlü distribütörlerinden birisi olan KVK Teknik Servis, marka ayırt etmeksizin telefon kullanıcılarının tüm şikayetlerine çözüm bulmayı amaçlamaktadır. Ülkemizde cep telefonu kullanımının da oldukça yüksek olduğu düşünüldüğünde KVK cihaz sorgulama ve garanti sorgulama büyük bir önem taşımaktadır. 

KVK Cihaz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK cihaz sorgulama işlemi, cihaz durumunun sorgulanması ve KVK desteği ile cihazın garanti durumunu sorgulamak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Herkes tarafından kolayca yapılabilen her iki sorgulama işlemi de oldukça basittir. 

KVK Cihaz Durumunu Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK Teknik Servise cihazınızı teslim ettikten sonra internetten telefonunuzun durumunu kontrol etmeniz mümkündür. Cihazın teslimatından yapım aşamasına kadar her detayı görebildiğiniz KVK cihaz durumu sorgulama ekranında telefonunuzun onarılıp, onarılamayacağı bilgisine de erişebilirsiniz.

KVK cihaz durumu sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle cihaz faturasına ihtiyacınız vardır. Cihaz faturasına sahip olmayan kullanıcılar ise sorgulama yapabilmek için IMEI numarasını mutlaka öğrenmelidir. KVK cihaz durumu sorgulama işlemleri adım adım şu şekilde yapılmaktadır;

  • İlk olarak KVK cihaz takip sistemine giriş yapın.
  • Açılan sayfada sizden istenen cihazınızın IMEI numarası ve Form numarasını alanlarını doldurun.
  • Bilgileri doğru bir şekilde girmenizin ardından alt tarafta yer alan güvenlik kodunu girerek arama işlemini başlatabilirsiniz. 
  • Tüm bilgileri doğru gerdiğinizde açılacak yeni sayfayla KVK cihaz takip sistemini görüntüleyebilirsiniz. 

KVK Garanti Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız sıfır ya da ikinci el cihazın garanti süresini öğrenmeniz mümkündür. Cihazınızın garanti süresinin ne zaman biteceğini öğrenmek için KVK fatura ve garanti sorguma sayfasına girmeniz gerekmektedir.

Açılan sayfada yapmanız gereken tek şey 15 haneli IMEI numarasını istenen yere yazarak sorgula butonuna tıklamak.  Ancak cihazınızın IMEI numarasını bilmiyorsanız, tüm bu sorgulama işlemlerinden önce IMEI numaranızı öğrenmeniz gerekecektir. 

KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI numarası (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) her cihaz için ayrı verilerek mobil cihazları tanımlamayı amaçlamaktadır. İhtiyacınız olan IMEI numarası cihazınızın garanti belgesinde ya da kutusunda bulunmaktadır.

Ancak herhangi bir şekilde her iki seçeneğe de ulaşamıyorsanız, cihazınızdan *#06# tuşlayarak IMEI Numaranızı öğrenebilirsiniz. Sonrasında öğrendiğiniz 15 haneli IMEI numarası ile cihazınızın kalan garanti süresi ve durumu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

KVK Teknik Servisi ile Nasıl İletişim Kurulur?

Türkiye’de 14 noktada bulunan KVK teknik servis listesini inceleyerek size en yakın adrese ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölgenizde KVK teknik servisi bulunmuyorsa KVK müşteri hizmetleri ile görüşmek için 0850 222 15 85 numarasını arayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra dilerseniz KVK’nın 0530 150 15 85 numaralı WhatsApp hattı üzerinden de soru, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca bildirimlerinizi musteridestek@kvkteknikservis.com mail adresi üzerinden de yapabilirsiniz. 

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu