Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Sürekli olarak hattınızdaki kontör olayını çok fazla kontrol etmeniz mümkün değildir. Bu nedenle hattınızda kontör kalmadığı durumlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Anlık olarak ulaşmak istediğiniz kişilere ulaşamamanız durumunda bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Her operatör firması böyle durumlar yaşayan ve böyle durumlarda kalan müşterileri için Ödemeleri Arama yapabilmelerini sağlamaktadır.

Peki Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Herkesin merak ettiği bu konuda her hat üzerinden farklı farklı şekillerde ödemeli aramanın yapılabileceğini söylemek gerekir.

Sizler de böyle bir durum karşısında kaldığınız zamanlar üstesinden gelebilmeniz için, sizler için operatör firmalarının sunmuş olduğu ödemeli arama yöntemlerini paylaşacağız. Ödemeli arama yapma durumunu yaşamak istemiyorsanız, ağırlıklı olarak faturalı hat kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Faturalı hat kullanan bireylerin, hatlarında herhangi bir kontör kayıpları olmayacağından dolayı, çok daha kafaları rahat bir şekilde telefon kullanabileceklerdir.

Vodafone Ödemeli Arama Yapma

Gerçekden diğer operatör firmalarına nazaran daha kolay bir biçimde sizlerin faydalanmasını sağlamaktadır. Sizler de kontörlü hat kullanıyorsanız ve ödemeli olarak birini aramak istiyorsanız, ilk etapta yapacağınız şey arama ekranına gelmek gerekecektir.

Arama ekranına geldikten sonra ilk etapta başlarken 149 ibaresini koymalısınız. Bu numarayı koyduktan sonra, aramak istediğiniz numarayı tuşlamalısınız. Aramak istediğiniz numarayı da tuşladıktan sonra # tuşuna da basacaksınız.

Bu adımları sırasıyla yaptıktan sonra karşınıza 14905111111111# şeklinde olacaktır. Numarayı bu şekilde tuşladıktan sonra arama tuşuna basmalısınız. Arama tuşuna da bastıktan sonra karşı tarafa bir mesaj gidecektir. Haliyle bu mesajı görmesine bağlı olarak en kısa süre içinde karşı taraf sizi arayacaktır. Fakat Vodafone hattının ödemeli arama hizmetini yalnızca 3 kez yapabileceksiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken şeyler sırasıyla şu şekilde olacaktır. İlk etapta arama ekranına girmelisiniz. Arama ekranına girdikten sonra 135 yazmalısınız. Bu kodlamayı yazdıktan sonra, telefon numarasını tuşlamalısınız. Arkasından ise # işareti koymalısınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra arama tuşuna basmalısınız.

Ödemeli arama işlemi başlayacaktır. Fakat hemen karşı tarafa bağlanmanız ve görüşmeniz gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Öncelikle telesekreter bir görüşme gerçekleştirecek ve karşı taraf ödemeli aramayı kabul ediyorsa bağlantı sağlanacaktır.

Türk Telekom Ödemeli Arama

Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girmek olacaktır. Buraya girdiğiniz zaman mesaj bölümüne aramak istediğiniz telefon numarasını yazmalısınız. Aramak istediğiniz telefon numarasını da yazdıktan sonra artık yapacağınız geriye kalan tek şey, 9696 numarasına mesaj göndermek olacaktır.

Aramak istediğiniz numaraya sizi araması için bir çağrı mesajı gidecektir. Böylelikle karşı taraf sizin arama isteğinizi görecek ve çok kısa bir süre içinde size geri dönecektir.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu