Öğrencilere 3GB Hediye İnternet! Korona Virüs Tatilinde Eba Girişi Yapma

Dünyada 120 binin üzerinde yeni koronavirüsü vakası görülmesi üzerine ilk vaka geçtiğimiz günlerde ülkemizde de görülmeye başladı. Son güncellemeyle birlikte ülkemizde 5 yeni vakaya sahibiz. Virüs 5 binin üzerinde can alırken, tüm dünya, virüs ile ilgili çok ciddi önlemler almaya başladı. Bu önlemlerin en başında, eğitim ve öğretimin uzaktan verilmeye başlanması oldu.

EBA, kullanıcıların internet üzerinden online ders kitaplarına erişebilmesi ve online ders alabilmesi üzerine kurulu bir sistemdir. Ancak Eba’ya erişmek için internet gerekiyor ve herkeste internet yok. Bunun üzerine Eba, tüm internet operatörlerinden sağlanmak üzere kullanıcılara, Eba’da geçerli 3 GB internet verebileceğini duyurdu. 

EBA’ nın Vermiş Olduğu 3 GB Herkes Kullanabilir mi?

EBA’nın vermiş olduğu 3 gb’lık interneti, sadece Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan ilkokul, ortaokul ve liseler kullanabilecek ve derslerine burada devam edebilecekler. Söz konusu internet ise, sadece Eba platformunda geçerli olabilecek.

EBA 3 GB BEDAVA İNTERNET GEÇERLİLİK SÜRESİ 

Eba’nın vermiş olduğu 3 gb’lık internetin kullanım süresi epey uzun. Söz konusu internet 2021 tarihine kadar geçerli olabilecek. 

TURKCELL 3 GB BEDAVA EBA İNTERNETİ NASIL ALABİLİR?

Turkcell operatörünü kullanıyorsanız, Eba’nın vermiş olduğu 3 GB’lık bedava interneti alabilmek için, öncelikle telefonunuza BİP uygulamasını indirmiş olmanız gerekiyor. Bıp uygulaması sadece Turkcell operatörlerde geçerli oluyor, sizde bu operatörü kullanıyorsanız, Bip uygulamasını indiriniz, zaten varsa uygulamayı açınız.

Uygulamayı açtıktan sonra Keşfet butonunun hemen alt bölümünde Eba Kanalını Takip Edip Mesaj Gönder seçeneğine basmanız gerekiyor. Sonrasında karşınıza bir sayfa gelecek. Açılan sayfadan hemen başvur butonuna basarak Eba’da geçerli 3 gb interneti hattınıza tanımlayabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM 3 GB BEDAVA EBA İNTERNET

Türk telekom kullanıcıları, Eba’nın vermiş olduğu 3 gb’lık hediye interneti kullanmak için, telefonun kısa mesaj bölümünden EBA yazıp 5555’e göndererek, Türk Telekom Eba 3 gb bedava internet hediyesinden yararlanabilirler. 

Vodofone operatörü kullanıcıları, Eba’nın vermiş olduğu 3 gb’lık hediye internet kampanyasından kolay bir şekilde yararlanabilirler. Bunun için öncelikli olarak  telefonunuzun mesaj bölümünden Eba yazmalı ve 5555’e kısa mesaj olarak göndermelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra hediye internet hesabınıza yüklenecek ve söz konusu internet sadece Eba’da kullanılabilecek. 

PTTCELL EBA 3 GB BEDAVA İNTERNET HEDİYESİ

Pttcell operatörünü kullanan kişiler de, Eba’nın vermiş olduğu hediye interneti kullanabiliyorlar. Eba’nın söz konusu internet hediyesinin sadece Eba’da geçerli olduğunu ve Eba bünyesindeki kitapları ve videoları seyretmek için kullanılabileceğini yenileyelim, yani size verilen interneti alıp, herhangi bir uygulamada vs kullanamazsınız.

Türkiye’de PTTCELL kullanan kişi sayısı oldukça azdır yaklaşık olarak 10 bin kişi PTTCELL hattını kullanmaktadır. Ancak bu Pttcell’lilerin Eba internet hediyesinden yararlanamayacağı anlamına gelmiyor.

Öncelikle telefonunuzun mesajlar bölümüne giriş yapın ve Eba yazıp 5555’e kısa mesaj oalrak gönderim yapın. Bu işlemden en fazla bir iki saat içerisinde hediye internet hattınıza tanımlanacaktır.

BİMCELL EBA 3 GB HEDİYE İNTERNET

Bimcell aboneleri de Eba’nın vermiş olduğu 3 gb’lık internetten faydalanabilecekler. Bimcell’lilerin söz konusu internet hediyesinden faydalanmaları için diğer hatlarda olduğu gibi telefonun kısa mesaj uygulamasına girmesi ve bu bölümden Eba yazarak 5555’e kısa mesaj gönderimi yapması yeterli oluyor. Eba’dan alacağınız söz konusu 3 GB’lık internetin sadece Eba içi uygulamalarda geçerli olduğunu bir kez daha hatırlatalım. 

TEKNOSACELL EBA 3 GB BEDAVA İNTERNET 

Teknocell operatörünü kullanan kişiler de kolay bir şekilde Eba 3 gb internet kampanyasından yararlanabilirler. Söz konusu kampanyadan yararlanmak isteyen hat sahiplerinin telefonlarının kısa mesaj uygulamasından Eba yazıp 5555’ göndermeleri yeterli olacaktır.

Teknocell, ayrıca olası bir büyük salgın durumunda kullanıcılarının ihtiyacını karşılamak üzere 5 gb’a kadar internet hediye edebileceğini belirtti. Teknosacell’i yaklaşık olarak 20 bin kişi kullanıyor.

POCELL EBA 3 GB BEDAVA İNTERNET 

Türkiye’de Pocell kullanan sayısı yaklaşık 7 bin yani oldukça az. Ancak Eba, şu anda hizmette bulunan ve bu makalede yer alamayan tüm operatörler için geçerli olan bir hediye internet vermiştir ve bu internet POCELL için de geçerlidir.

POCELL kullanıcılarının söz konusu bedava internet kampanyasından yararlanabilmesi için, 5555’e EBA yazarak göndermesi yeterli olacaktır. Kısa sürede hatlarına bedava internet tanımlanacaktır. 

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu