PTT ile Pttcell Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Posta ve Telgraf Genel Müdürlüğü ülkemizde bulunan en eski devlet kurumlarından bir tanesidir. Günümüzde birçok hizmet veren bu kurumun fatura ödeme gibi bir imkanı da sizlere sunmaktadır. Ülkemizde PTT her yerde bulunmaktadır. Bu noktaların her birinden fatura ödeme imkanınız bulunmaktadır.

İnternet, doğalgaz, su, elektrik ve benzeri birçok ödemeyi hatta kurum ödemelerini dahi PTT ile ödeyebilirsiniz. Bir noktadan birçok ödeme yapabildiğiniz için, yalnızca PTT şubesine giderek bütün ödemelerinizi tek seferde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Pttcell Müşteri Hizmetleri Telefonu

PTT ile ilgili her türlü işinizi müşteri hizmetlerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz. IVR adı verilen sesli yanıt sistemi bu müşteri hizmetlerinde kullanılmaktadır. Buradan her türlü talebinizi yetkililere iletebilir ve birçok sorununuza çözüm bulabilirsiniz. PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ise 444 1 788 şeklindedir.

Faturalı Faturasız Tarife Paketleri

PTT kurumunun aynı zamanda PTTcell adında bir de sim kartı bulunmaktadır. Bu kart ile birçok avantajlı paket ile kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Paket ve tarifeler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Faturalı tarifeler

Faturalı tarifeler Pttcell ailem tarifeleri ve pttcell uygun tarifeleri olmak üzere iki çeşitlidir. 

 • Pttcell Mini tarifesi

Bu tarife ile her yöne 500 dakika ve 500 sms bulunmaktadır. İnternet ise 1 GB ile sınırlıdır. Pttcell’liler ile konuşmalar sınırsızdır. Ücreti ise 24 TL’Dir.

 • Pttcell midi tarifesi

Bu tarife ile her yöne 1000 dakika ve 1000 sms bulunmaktadır. İnternet ise 5 GB ile sınırlıdır. Pttcell’liler ile konuşmalar sınırsızdır. Ücreti ise 29 TL’Dir.

 • Pttcell maksi tarifesi

Bu tarife ile her yöne 1500 dakika ve 1500 sms bulunmaktadır. İnternet ise 10 GB ile sınırlıdır. Pttcell’liler ile konuşmalar sınırsızdır. Ücreti ise 45 TL’Dir.

 • Pttcell uygun tarifeleri

Uygun tarifeler ise 2 GB, 4 GB, 8 GB ve 15 GB şeklinde internet ile ayarlanan tarifelerdir.

 • Faturalı paketler

Faturalı paketler internet, sms ve ses paketi olarak farklılık göstermektedir. İçerik yükseldikçe fiyat da yükselmektedir.

 • Faturasız Tarifeler

Faturasız tarifede her yöne ilk 10 dakika 10 kuruştur daha sonra 5 dakikada bir 30 kuruş yazmaktadır. Pttcelliler ile ise 3000 dakika bedavadır. Bu tarife 25 TL değerindedir.

 • Bereket Tarifesi

Bu tarife göçmenlere özeldir. Şartları faturasız tarife ile aynı olmaktadır.

 • Faturasız paketler

Sms, ses, internet paketleri farklı şekilde sıralanmakta ve fiyatlandırılmaktadır.

 • Yurt dışı hizmetleri

PTTCell Bedava İnternet

Pttcell’li olanlar eğer 4,5 G simkart kullanmaya başlarlar ise 30 GB cepten internet hediye edilmektedir. Bu kampanya hem faturalı hatlar için hem de faturasız hatlar için geçerli olmaktadır. Sim kart değiştikten sonra 7 gün içinde bu kampanyadan faydalanabilmektedir. Sms göndererek ya da müşteri temsilcileri ile görüşerek kampanyadan faydalanmak mümkündür.

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

 1. Böyle rezil kepaze Nalet bi sistem hiç bir kurumda yok verdiginiz tüm numaralar hizmet değil ıskence veriyor engeli numaraniza bile ulasilmiyor bir faturayı yatiramadımak verdiğiniz rezil hizmetten dolayı ve faturamin günü geçti telefon görüşmeye kapandı ben %70 engelli bir bireyin sizi verdiğiniz rezil hizmetten dolayı kınıyor ve alkisliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu