Telefon Fatura Cezalarına İtiraz Nasıl Yapılır?

Her türlü hizmette zaman zaman aksamalar ve hatalar olabilir. Fatura cezasına itiraz konusunda tüketicinin bilinçli olması ve hakkını araması önemli. Basit bir hata oluşup gereğinden çok fazla ödeme yapılması istenebilir.

Böyle durumlarda müşteriler birtakım yollara başvurabilirler. Detaylı fatura isteyebilir, müşteri hizmetleri ile görüşebilir, genel müdürlüğe dilekçe yazabilir hatta tüketici hakem heyeti veya mahkemeye başvurabilirler.

Binlerce müşterisi olan operatörler hepsiyle iyi şekilde ilgilenmeye çalışıyor. Her türlü sorun için müşteri hizmetleri numaraları mevcut. Bu numaraları arayarak genellikle her işlem yapılabilir. Burada her türlü bulguya ulaşan personel müşteriyi bilgilendirir.

Her türlü sıkıntıda müşterilerin itiraz hakkı vardır. Ücret 3 480 liraya kadarsa uyuşmazlıklarda tüketici hakem heyetine başvurulması gerekir. İcra rakiplerinin çoğu hukuksuzdur ve itiraz etmek gerekir. İcraya 7 gün içinde itiraz hakkı vardır.

Bir fatura geldikten sonra itiraz 8 gün içinde yapılabilir. Faturanın alındığı tarihten itibaren sekiz günde itiraz edilmelidir. 8 günün tespiti de önemlidir. İtirazlarda anlatılacak konular yazılı olarak iletilmesi. Sekiz gün içinde olunduğu belgelenmeli. Bir abone sekiz gün içinde itiraz etmezse faturayı kabul etmiş sayılır.

Nasıl Yapılır, Nereye Yapılır?

Operatörler aranıp verilen numaraya itiraz dilekçesi fakslanabilir. Bu sırada fatura bedeli ödenir. İtiraz incelendikten sonra müşteri haklıysa bir sonraki faturadan yanlışlıktan kaynaklı olan bedel düşülür.
İtiraz reddedilirse tüketici hakem heyetine ya da tüketici mahkemesine başvurulabilir.

Vodafone Faturaya İtirazı :

Vodafone faturasında bir yanlışlık varsa öncelikle müşteri hizmetleri aranabilir. Bunun için Vodafone numarasından 542, diğer operatörlerden 542 5420000 aranır. Müşteri temsilcisine hatla ilgili durum anlatılınca mümkünse sorun hemen çözülür.

Hemen çözülemezse kayıt alınır, inceleme yapılır ve inceleme sonunda müşteriye dönüş yapılır. Sorun çözüme kavuşmazsa Vodafone genel müdürlüğüne dilekçe yazılabilir. Bu dilekçeye olumlu ya da olumsuz mutlaka geri dönüş yapılır. Ayrıca Vodafone şikayet var servisi de var. Bunun için de vodafone.com.tr ‘ ye giriş yapılır.

İtiraz için bizzat giderek ya da elektronik olarak Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine başvurulabilir.

Tüketici hakem heyetine de başvurulabilir.

Turkcell Fatura İtirazı :

Müşteri temsilcisiyle görüşülür. Bunun için 532 aranır. Müşteri temsilcisiyle görüşmekten sonuç alınamazsa Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine başvurulabilir. Genel müdürlüğe dilekçe yazılabilir. Tüketici hakem heyetine başvurulabilir.

Türktelekom Fatura İtirazı :

Müşteri hizmetleri numarası : 444 1 444

Görüşmeden sonra sorun çözülmezse www.turktelekom.com.tr üzerinden şikayet kaydı oluşturulabilir. Genel müdürlüğe şikayet dilekçesi yazılabilir.

Şikayet Dilekçesi :

İstek açık net belirtilmelidir. Hat sahibi adı soyadı, TC kimlik numarası, iletişim adresi, şikayet yazılır, hat numarası, talebin ne olduğu yazılır.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu