Türk Telekom EBA 8 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Halk arasında eğitim bilişim ağı olarak bilinen ve milli eğitim bakanlığı tarafından kullanıma sunulan EBA, milyonlarca öğrenciye İnternet üzerinden online hizmet veren bir eğitim platformudur. EBA online sitesi ve android EBA uygulaması aracılığıyla öğrenciler ve öğretmenler eğitime sit birçok bilgi sahibi olabilmektedir.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Nedir ?

EBA uygulaması öğrenciler ve öğretmenler için yararlı olacak ders kitapları, eğitim videoları ve öğretici kitaplar içermektedir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için oldukça yararlı olan bu uygulamanın temel amacı öğrenmek ve öğretmektir.

Türk Telekom EBA İnternet Paketi

Milli eğitim bakanlığı tarafından öğrencilerin uzaktan eğitim almaları amacıyla kurulmuş olan EBA uygulamasının kullanımı için Türk Telekom internet hizmeti sunmaktadır.

Türk Telekom’ un vermiş olduğu internet, sadece EBA uygulaması aracılığıyla eğitim ve öğretim için kullanılmaktadır. EBA uygulamasında kullanılması amaçlanan toplamda 8 GB internet öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

Türk Telekom EBA İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Milli eğitim bakanlığı tarafından öğrencilere ve öğretmenlere eğitim amacı ile kurulan ve bir hayli yaralı olan EBA uygulamasında kullanıma sunulan internet paketine sahip olmak bir hayli kolaydır. EBA internet paketinden yararlanmak için öncelikle konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bilmeniz gereken en önemli husus, Türk Telekom tarafından verilen internet paketinin sadece EBA uygulamasında geçerli olduğudur. Türk telekom bedava internet konularımızı kaçırmayın!

Türk Telekom hattı sahibi olanlar kolaylıkla 8 GB EBA internet paketi sahibi olabilirler. Türk Telekom EBA internet paketini almak için yapmanız gereken 5555 numarasına Büyük harfler ile EBA yazarak başvuru mesajı göndermenizdir. Bu sayede Türk Telekom tarafından talebiniz alınacak ve onaylandığı takdirde size Türk Telekom bünyesi tarafından paketiniz kullanıma açılmıştır mesajı gelecektir. Gelen mesajdan sonra Türk Telekom tarafından verilen EBA internet paketini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Türk Telekom EBA İnternet Paketi Nerede Kullanılır?

Türk Telekom tarafından katılım sağlayan tüm kullanıcılara verilen EBA internet kullanımı, EBA uygulaması ve EBA İnternet sayfasında kullanıma sunulmuştur. EBA internet kullanımı, EBA android ve online sitesinde bulunan öğrencilere ve öğretmenlere özel içerikler sunmaktadır. EBA uygulamasında öğrenciye ait dersler ve ders kitapları yer almaktadır. EBA uygulamasında öğrencilere ve öğretmenlere özel girişler ve içerikler bulunmaktadırlar.

Öğrenciler EBA uygulaması sayesinde ve Türk Telekom’ un vermiş olduğu bedava 8 GB internet kullanımı sayesinde rahatlıkla dersleri hakkında bilgi alabilecek, ders kitaplarına ulaşabilecek ve kendilerine özel belirlenen başarısız olduğu dersler alanında kendilerini geliştirebileceklerdir.

Ayrıca EBA kütüphane sayesinde birçok ders hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler ve EBA tarafından sunulan konu deneme sınavlarına katılıp, başarı oranlarını öğrenebileceklerdir. Öğretmenler tarafından da oldukça sevilen bir uygulama haline gelen EBA sayesinde, birçok öğretmen dersler hakkımda raporlar tutmakta ve mesleki gelişim alanında bilgilere ulaşabilmektedir.

Türk Telekom EBA 5555 SMS İle Ücretsiz İnternet Kullanımı

Türk Telekom EBA İnternet kullanımı 5555 numarasına atılan SMS den sonra talep alınıp, kullanıma hazır halde insanlara sunulmuştur. Türk Telekom EBA internet paketi 12 ay boyunca her ay yenilenme koşuluyla ücretsiz kullanıma sunulmuştur.

Türk Telekom EBA İnternet paketini, Türk Telekom online işlemler aracılığıyla paketlerim kısmından görebilirsin. Ayrıca EBA uygulamasında kullanıma sunulan kalan internet tutarını öğrenmek için KALAN yazıp 5555 e mesaj atmanız yeterlidir. Atılan mesaj sonucuna son 2 saatlik kullanımlar hariç size kalan İnternet kullanımını SMS aracılığıyla bilgilendime sunacaklardır.

Her ay internet baştan yenilenecek, geçen aydan arta kalan İnternet kullanımı bir sonraki aya devredilmeyecektir. Türk Telekom EBA internet kullanımları azaldığı takdirde internet kullanımının %80 kısmı kullandığı takdirde size SMS aracılığıyla uyarı mesajı gelecektir.

EBA internet kullanımınız tamamen bittiğinde ise internet kullanımının %100 kısmının kullanıldığı SMS aracılığıyla bilgilendirilecektir. Türk Telekom’ un EBA kapsamında hizmet sunduğu İnternet paketi, şahsa özeldir. Herhangi bir paylaşım söz konusu değildir.

Ayrıca Türk Telekom harici başka GSM operatörlerine hat taşınması söz konusunda, Türk Telekom tarafından verilen EBA internet paketi koşulsuz şartsız iptal olacaktır. Türk Telekom’un EBA kapsamında hizmet sunduğu İnternet paketi 12 ay sonunda bitmesi sonucunda faturalı hatlarda tarifeye ek olarak, faturasız hatlarda ise mevcut bilinen tutar üzerinden kullanıma devam edilmektedir. Buradan türk telekom bedava diğer internet paketlerini inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom tarafından sunulan EBA internet paketini müşteri hizmetleri aracılığıyla iptal etmeniz mümkündür. Sağlık ve Sevgi ile kalmanız dileğiyle.
  

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu