Turkcell Eba 8 GB Bedava İnternet Kazanma

Korona virüsünün salgın halini almasını önlemek amacı ile okullar bir süreliğine tatil edildi. Bu tatil sırasında öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için ise milli eğitim bakanı, EBA ile uzaktan ders sistemine geçiş yapılacağını açıklamıştı. Bu uzaktan eğitim sistemi içinde videolar vb. olduğu için internet harcaması normale göre biraz daha fazla olabilir. Bu yüzden de Turkcell operatörü bedava internet veriyor. 

Turkcell EBA İnternet Nasıl Alınır? 

Turkcell operatöründen uzaktan eğitim için internet kazanmak çok kolay. İlk önce Play Store ya da App Store üzerinden BİP uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamaya kayıt işlemleri bittikten sonra ise keşfet bölümünden veya arama kısmından internetinizi kazanabilirsiniz. Arama kısmına EBA yazıp çıkan kanalı takip edebilir ya da keşfet bölümündeki reklamın üzerine tıklayarak hediye internetinizi alabilirsiniz.

Turkcell Eba 5555 sms ile Ücretsiz İnternet

Türk Telekom operatöründe 5555’e sms atmak yeterli, yakında Turkcell de sms hizmeti ile bedava internet verebilir. Normalde diğer operatörler EBA için 3 GB internet verirken Turkcell ikiye katlama kampanyası başlattı ve bu kampanya kapsamında öğrencilere 6 GB internet vereceğini açıkladı. Bu kazanılan internet sadece EBA uygulamasında geçerlidir. Şu an ekstra olarak EBA’da geçerli internet paketi satılmıyor. Bunun için ekstra normal internet paketlerini tercih edebilirsiniz.  

Turkcell Eba Kayıt Ve Giriş 

Turkcell kullanıcıları bedava EBA internet paketinden yararlanmak için BİP uygulamasını indirmeli. BİP uygulaması Play Store veya App store üzerinden edinebilir. Eğer bulmakta zorlanıyorsanız 2222’ye BİP yazıp gönderebilirsiniz. Telefonunuza sms olarak uygulamanın app store ve play store linkleri gelecektir. Eğer BİP’i telefondan kullanmak istemiyorsanız bilgisayar üzerinden bipweb.com adresine girerek online olarak BİP’i kullanabilirsiniz.  

Uygulama indikten sonra sizden telefon numaranız istenecek. Telefon numaranızı girdikten sonra bu numaranın doğrulanmasını istenecek ve hemen ardından girdiğiniz telefon numarasına sms ile bir doğrulama kodu gelecek. Doğrulanma yapıldıktan sonra ise uygulama telefon rehberinize erişim izni isteyecektir.

Onay verildikten sonra ise geriye profil fotoğrafı seçmek ve isim yazmak gibi basit şeyler kalıyor. Giriş otomatik olarak yapıldığı için ücretsiz 6 GB EBA interneti kazanmak için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 

EBA Şifresi Nasıl Alınır? Giriş Nasıl Yapılır? 

Sisteme giriş yapmak için sitenin sağ üst tarafında bulunan menüden veli girişi seçilmelidir. Tıklama yapıldıktan sonra kişi, otomatik olarak e-Devlet sitesine yönlendirilecek. Daha sonra açılan sayfada T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi girmelisiniz. Girdikten sonra site sizi veli sistemine yönlendirecek.  

Öğrenci girişi yapmak için ise e-okul bilgileri ve şifre yeterli olacaktır. EBA şifresi okul yetkilileri tarafından öğrencilere verilmektedir. Açıköğretim öğrencileri ise sisteme e-okul şifreleri ile girebilecek.  

Turkcell Eba İnternet Paketleri Nedir?

Normalde yapılan açıklamalara göre her operatör öğrencilere 3 GB ücretsiz internet verecekti fakat ülkemizde görülen koronavirüs nedeniyle 3 GB internetin yetmeyeceği kararlaştırıldı. Durum böyle olunca da her operatör 3 GB olan EBA internet kampanyasını arttırdı. Turkcell de alınan bu kararlara göre 3 GB olan interneti ikiye katla kampanyası kapsamında 6 GB olarak değiştirdi.

Turkcell Eba 6 Gb İnternet Kazanma 

Türk Telekom operatörü öğrencilere toplamda 8 GB ücretsiz internet verdi. Vodafone ise Turkcell ile eşit olarak 6 GB ücretsiz internet vereceğini açıklamıştı. Türk telekomun yaptığı hamle rakiplerini harekete geçirebilir.  

Şimdilik resmi bir açıklama yok fakat Turkcell’in ilerleyen zamanlarda verdiği 6 GB interneti arttırması bekleniyor. Ayrıca yine ilerleyen zamanlarda EBA sistemine özel olarak yeni ekonomik EBA internet paketlerinin çıkması bekleniyor. Yeni çıkacak bu internet paketleri büyük ihtimal ile öğrencilerin bütçesine uygun olacak.  

Turkcell Eba İnternet Nerede Kullanılır

Turkcell’in sitesinde yer verdiği bilgilere göre faturalı ve hazır karta sahip olan herkes bu kampanyadan faydalanabilir. Kampanyaya katılmanın tek şartı ise EBA BİP kanalını takip etmek. Eğer BİP indirdiyseniz fakat kanalı takip etmiyorsanız maalesef hediye internet kazanamazsınız.  

Tüm bu anlatılanlardan sonra bonus bir bilgi olarak, eğer 6 GB internetin EBA için size yetmeyeceğini düşünüyor ve ekstra bir internet paketi almak istiyorsanız Turkcell’in sizin için hazırladığı harika bir kampanya var. Eğer TL ya da paket yüklemelerini dijital operatör ya da turkcell.com.tr üzerinden yüklerseniz ekstra olarak 2 GB internet kazanmış olacaksınız. 

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu