Vodafone EBA 8 GB Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

MEB tarafından korona virüs sebebi ile okulların tatil edilmesi sonucu uzaktan eğitime başlanacağı açıklandı. Durum böyle oluncada her operatör EBA sisteminde geçerli bedava internet dağıtmaya başladı. Normalde EBA için MEB 3 GB internet verilmesi gerektiğini açıklamıştı fakat devreye virüs ve uzaktan eğitim girince her operatör kendi çapında bu 3 GB interneti arttırma kararı aldı. Vodafone operatörü herkese EBA sisteminde geçerli 6 GB internet vereceğini kamuoyuna duyurdu. 

Vodafone Eba 5555 sms ile Ücretsiz İnternet

Türk Telekom operatöründe bu hizmetten faydalanmak isteyen kişiler 5555’e SMS gönderiyor, Turkcell’li kişiler ise BİP üzerinden bu hizmeti aktif hale getiriyordu. Vodafone da ise durumlar böyle işlemiyor. Yani EBA da geçerli 6 GB internet’i kazanmak için yapmanız gereken ekstra bir şey yok. Vodafone hazır kart ve faturalı hatların hepsine otomatik olarak 6 GB interneti tanımladı. Yani buna istinaden kişilerin aktif etme vb. gibi ekstra şeyler yapmasına gerek kalmadı.  

Vodafone EBA İnternet Nerede Kullanılır?

Virüs ve uzaktan eğitim gibi ekstra durumlar ortaya çıkmadan önce operatörlerin vereceği internetin nerede kullanılacağını açıklamıştı. Her operatör tarafından verilen bu internet EBA dışında başka bir uygulama veya site üzerinde kullanılamayacak, hediye internet sadece EBA sitesinde ve uygulamasında geçerli olacak. 

Vodafone Ekstra İnternet Paketleri 

Vodafone şu an için EBA’ya özel bir internet paketi yayınlamadı fakat ilerleyen zamanlarda öğrenci bütçesine uygun, ekonomik paketler piyasaya sunulabilir. Eğer EBA için verilen 6 GB internetin size yetmeyeceğini düşünüyorsanız Vodafone’un ekstra internet paketlerini incelemenizde fayda var. Aylık 1 GB internet 15 TL, 2 GB ise 25 TL. İlerleyen zamanlarda EBA özel internet paketleri çıkabileceğinden şimdilik bu tür paketleri kullanmanız tavsiye edilmez.  

Vodafone EBA Ücretsiz İnternet Ne Zamana Kadar Geçerli? 

EBA kapsamında uzaktan eğitim sebebi ile verilen 6 GB internet, uzaktan eğitim ne kadar sürerse o kadar kullanılabilecek. Milli eğitim bakanlığının öğrencilerin ders çalışması ve test çözmesi için verilmesini kararlaştırdığı 3 GB internet ise her ay boyunca yenilenecektir.   

Vodafone Eba Nasıl Alınır?

EBA sistemi için verilen 6 GB videolu konu anlatımları için yetmeyebilir. Öğrenciler EBA için ekstra ücret vermek istemeyeceği için Vodafone bedava internet konularımızı incelerseniz daha detaylı gb dolu fırsatları yakalamış olursunuz.

İlk Vodafone bedava internet paketi alma yöntemimiz şu şekilde: Play Store veya App Store’dan Self servis uygulamasını indirmek. Hepsi bu kadar. Uygulama cihazınıza indikten sonra hediye internet hattınıza tanımlanacaktır. 

Vodafone Eba İnternet Paketleri

Bir diğer yöntem ise E-fatura veya SMS faturaya geçiş yapmak. E-fatura ya da SMS faturaya geçen vodafone kullanıcıları 15 gün boyunca geçerli 1 GB internet kazanıyor. Bu kampanyaya katılım için yapılması gereken tek şey EFATURA veya EPOSTA yazıp 7000’e kısa mesaj göndermek.  

Voafone Eba Kayıt ve Girişi Nedir?

Bu yöntem ile Vodafone yanımda uygulaması ile hediye internet kazanmak. Uygulamayı App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama cihazınıza indikten sonra internet paketleri bölümüne gidip haftalık hediye internet paketini al kısmına tıklamanız yeterli.   

2 GB yazıp 3636’a sms atarak hediye 8 GB internet kazanabilirsiniz. Bu yöntem sadece faturalı hatta sahip olan vodafone kullanıcılarında işe yaramaktadır ve paketin bitim süresine az bir zaman kala paketi iptal etmeniz gerekmektedir. Eğer iptal etme işlemini gerçekleştirmezseniz hattınızdan TL kesilir bu yüzden iptal etmeyi kesinlikle unutmamalısınız.  

Sürpriz yazıp 6666’a kısa sms atarsanız, vodafone size özel olarak hattınıza sürpriz bir hediye tanımlayacaktır.  Eğer hattınızı yeni aldıysanız veya 4.5G’ye yeni aktif ettiyseniz, 4.5G yazıp 4545’e sms gönderebilirsiniz. SMS atıldıktan sonra onay işlemi başlayacaktır. Eğer talebiniz onaylanırsa 1 ay geçerli 2 GB internet kazanmış olacaksınız. 

Bu yöntemimiz ise Vodafone tarafından belirlenen tarihlerde geleneksel olarak yapılıyor. Yükle harca kazan kampanyası dahilinde BANANEVAR yazıp 4455’e SMS attığınız takdirde hattınıza yaptığınız yüklemelere göre 1 GB veya 500 dakika gibi hediyeler tanımlanıyor. Yeterli olmaz ise vodafone bedava internet kampanyaları yazımızı okumak için burayı tıklayın.

Vodafone faturasız hatlara faturalı hatlara göre daha az kampanya yaptığı için bu yöntem faturasız hatlara sahip kişileri oldukça sevindirecek. Faturalı hat kullanıcıları tek seferde yaptıkları TL yüklemelerine göre yükleme miktarının 100 katı kadar MB ve 1 gün hediye edilecek. Örneğin 20 tl yüklendiği takdirde 2 GB internet 1 gün süre ile hesabınıza tanımlanacak.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu