Huawei Alarm Sesi Değiştirme (Kesim Çözüm)

Huawei marka andorid telefonların ara yüzü bilinen cihazların ara yüzünden biraz daha farklı olmaktadır. Bu yönüyle bazı kullanıcılar sorun yaşayabilmekte ve aradığını bir türlü bulamamaktadır. Huawei alarm sesi değiştirme işlemini yapma noktasında da problem yaşayan birçok kullanıcı vardır.

Özellikle daha öncesinde İphone ya da Samsung kullananlar Huawei markasını kullanmakta oldukça zorluk yaşamaktadırlar.

  • Huawei Honor 7 marka cihazın alarm sesini değiştirebilmek için Alarm bölümüne giriş yapmalısınız.
  • Alarm bölümüne girdiğinizde karşınıza alarm saatlerini değiştirmeniz için bölüm çıkacaktır.
  • Bu bölümde siz alarm için saatinizi ayarladığınız esnada zil sesi değiştir yazısını göreceksiniz.
  • Buraya giriş yaptığınızda cihazınızda yüklü olan sesleri göreceksiniz.
  • Burada bulunan sesler cihazı ilk aldığınız anda halihazırda yüklü olan orijinal seslerdir.

Hemen yan tarafında ise müzik sekmesini göreceksiniz, bu menüden Huawei Honor 7 alarm sesi değiştirme işleminizi yüklü olan mp3 formatındaki müzikleriniz arasından rahatlıkla yapabilirsiniz.

Huawei P9 Lite Alarm Sesi Değiştirme

Eğer Huawei P9 Lite marka telefon kullanıyor ve zil sesi ya da alarm sesi değiştirmekte zorluk çekiyorsanız tam yerine geldiniz. Zil sesinizi beğenmiyorsanız yapmanız gereken öncelikle cep telefonunuzun menü kısmından ayarlar bölümüne giriş yapmalısınız.

Buradan ses bölümünü seçin ve ardından telefon zil sesi bölümüne giriş yapınız. Buradan karşınıza çıkacak olan zil seslerinden herhangi birisini seçerek zil sesinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Eğer telefona ait olan orijinal seslerden hariç herhangi bir şarkıyı zil sesi yapacaksanız, bu seferde izlemeniz gereken yol şu şekilde olmalıdır. Menü>Ayarlar>Ses>Telefon zil sesi kısmına geliyoruz.

Buraya geldiğinizde karşınıza telefon zil sesleri listesi gelecektir. Bu listenin en üstünde ise “Müzik” sekmesi olacaktır.

Bu sekmeye tıklayarak Huawei P9 Lite zil sesi değiştirme işleminizi burada bulunan herhangi bir mp3 parça ile gerçekleştirebilirsiniz. Parçayı seçip sağ üstte yer alan tik sekmesine tıkladığınızda işiniz gerçekleşecektir.

Alarm sesini değiştirmek içinse, menü kısmından alarm bölümüne giriş yapmalısınız. Ardından alarm saati ayarlama kısmına girdiğinizde orijinal zil sesleri karşınıza çıkacaktır.

Bu sesler cihaza ait orijinal seslerdir. Yan tarafta ise müzik sekmesi yer almakta siz bu kısma girdiğinizde ise telefonunuzda yüklü olan mp3 formatındaki müziklere erişim sağlayabileceksiniz.

Huawei Telefonlarda Alarm Ayarlama

Huawei marka android telefonların ara yüzü İphone ya da Samsung kullananlar oldukça zorlanmaktalar. Aslında zorlanmakta da haklılar, çünkü Huawei marka telefonların alrm sesini değiştirmek biraz sıkıntı olmaktadır. Huawei telefonlarda alarm sesi değiştirme için;

  • İlk önce menü kısmına giriş yapmalı ve buradan alarm bölümüne geçmelisiniz.
  • Alarm düzenle ekranından zil sesi yazan kısma girmelisiniz.
  • Karşınıza gelecek olan zil sesi seç kısmından sesler kısmından herhangi birisini seçebilirsiniz.
  • Şayet telefonunuza kendinizin yüklediği müziklerden birisini seçecekseniz, bu sefer aynı alandaki üst kısımda bulunan müzik bölümüne giriş yapmalısınız. Buradan kolaylıkla müziği seçip üst kısımdaki tik kısmını işaretlediğinizde alarm sesiniz değişmiş olacaktır.

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

  1. Telefonum iki gündür alarm çalmak yerine dıt dıt sesi çıkartıyor sadece bazen gelen mesaj sesi çıkmıyor neden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu