Telpa Borç Ödeme Ve Garanti Sorgulama

Cep telefonlarının kullanımı sırasında bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu ayrıntıların başında gelen garanti belgesi, bir cep telefonunun arızası durumunda gerekli işlemlerin ücretsiz bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra ikinci el ve yurtdışı telefon alımlarında da mutlaka cihazın garantisini sorgulanması gerekmektedir. Türkiye’ye resmi distribütör anlaşmaları çerçevesinde getirilen cihazlar, Telpa servis noktalarından teknik servis işlemleri ücretsiz olarak yapabilmektedir. Ayrıca Telpa’nın resmi web sitesinden kolayca ödeme işlemi yapılmaktadır. 

Telpa Garanti Sorgulama

Türkiye’de binlerce bayisi bulunan Telpa, İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan Telpa Merkez Servis ile haftanın 7 günü garanti kapsamındaki cihazlara hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra servis noktası olmayan illerden kargo yoluyla cihazı alan Telpa, garanti kapsamı dışında olan ve onarım ücreti ödenmeyen cihazların kargo bedelini ödememektedir.

Garanti harici cihaz onarım ve desteğine ihtiyacı olan kişilere de bulundukları illerde yetkili teknik servis hizmeti sunmaktadır. Ancak yine de cep telefonunuzun garanti durumunu öğrenmenizde fayda vardır. Telpa, IMEI numarası ile garanti sorgulama hizmeti sunmaktadır. Sadece IMEI numarası ile yapılan Telpa garanti sorgulama işlemi adım adım şu şekildedir;

  • Telpa garanti sorgulama için öncelikle https://www.telpabayi.com/imei/ adresine giriniz. 
  • Ardından açılan sayfada “IMEI numaranızı girin” yazan kutucuğa IMEI numaranızı yazarak sorgulama butonuna tıklayın.
  • Telpa garantili cihazınız var ise karşınıza “IMEI No’lu telefon Telpa güvencesindedir” yazılı yeşil bir tik işareti çıkacaktır. Altında ise telefonunuza ait bilgiler ve garanti süresi yer almaktadır.
  • Şayet cihazınız Telpa garantisi altında değil ise kırmızı bir ünlemin olduğu ve “IMEI No’lu telefon Telpa güvencesinde görünmemektedir” yazılı bir uyarıyla karşılaşılmaktadır. 

Telpa IMEI Numarası Sorgulama

Günümüzde her akıllı telefonun kendisine ait bir kimlik numarası bulunmaktadır. IMEI adı verilen bu kimlik numarası her telefona özel olarak verilmektedir. Telpa garantili olarak aldığınız cihazın kutusunun üzerinden ya da faturadan IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ancak ne faturaya ne de kutuya ulaşamıyorsanız, cep telefonunuzun arama ekranından *#60#’ı tuşlamanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza çıkan IMEI numarasını kaydederek cihazınızın Telpa garantisi kapsamında olup, olmadığını sorgulayabilirsiniz. 

Telpa Cihaz Durumu Sorgulama

Kargo yoluyla ya da anlaşmalı yetkili servisler aracılığıyla ilettiğiniz cihazların durumu hakkında bilgi almak için https://servis.telpa.com/Takip/Sorgulama/ adresini ziyaret etmesi gerekmektedir. Açılan sayfada yer alan form numarası, telefon numarası ve güvenlik kodu bilgilerini doldurarak cihazınızın durumunu görüntüleyebilirsiniz. 

Telpa Borç Ödeme

Telpa, müşterilerine nakit ve kredi kartı olmak üzere 2 farklı ödeme seçeneği sunmaktadır. Kredi kartıyla taksit ödeme işlemi yaparken TC. kimlik numaranızı girerek ödeme ekranına yönlenebilirsiniz. Nakit ödeme işlemi ise havale ve EFT olarak yapılmaktadır. Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankasıyla iş ortaklığı bulunan Telpa, ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına TC. kimlik numarasının yazılmasını zorunlu kılmaktadır. 

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu