Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme Taahhüt Sorgulama?

Türk Telekom’da cep telefonu sözleşmenizi iptal etmenin birkaç farklı yolu vardır. İptal etmenin en iyi yolu, başka bir mobil ağa geçip geçmediğinize ve bunu yaparken telefon numaranızı saklamak isteyip istemediğinize bağlıdır.

Bazen, erken dönemde sözleşmenizi iptal ettiğinizde (sözleşmenizin ilk 12 ayı veya 24 ayı) bir Türk Telekom cayma bedeli ödemek gerekebilir.

Türk Telekom Taahhüt Bozma Bedeli Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ayrıca, standart iptal işlemini takip ediyorsanız, yaklaşık 30 günlük bir bildirim süresi de geçerli olabilir. Bu yazıda, cep telefonu sözleşmenizi nasıl iptal edeceğinizi irdeleyeceğiz.

Ayrıca Türk Telekom için, sözleşmenizi iptal ederken geçerli olan cayma bedellerini ve bildirim sürelerini tartışacağız. Ekstra masrafları atlamanıza izin verebilecek alternatif çözümlerle birlikte mevcut indirimlere de değineceğiz.

Türk Telekom Sözleşmenizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Genel olarak konuşursak, Türk Telekom sözleşmenizi iptal etmenin farklı yolları vardır:

  • Başka bir mobil şebekeye taşınabilir ve geçerli telefon numaranızı saklamak isteyebilirsiniz;
  • Başka bir mobil operatöre geçiş yapabilir ancak yeni bir telefon numarasıyla yeni bir başlangıç ​​yapabilirsiniz;
  • Başka bir ağa geçmiyorsanız standart iptal işlemi uygulanır.

Bu makalenin geri kalanında, Türk Telekom cayma bedeli ücretlerini daha ayrıntılı olarak tartışacağız. Ayrıca, sözleşmenizi erken iptal etmeniz için erken fesih ücretinden tasarruf etmenizi sağlayacak birkaç alternatif de sunacağız.

Türk Telekom Cayma Bedeli Hesaplama Nasıl Yapılır?

Operatörler indirimli ve avantajlı tarife ya da cihaz kampanyalarından faydalanmanıza yardımcı olur. Bunun karşılığında ise sizden belirli bir süre için o operatörde kalmanızı isterler.

Herhangi bir sebeple sözleşme tarihinden önce anlaşmanızı feshetmek istediğinizde Türk Telekom cayma bedeli talep ederler.  Sözleşmenizi erken sonlandırmak için ödeyeceğiniz ücret, sözleşmenizde kalan süreye bağlı olacaktır. Ayrıca, sunulan indirimlere bağlı olarak da değişebilir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Ne Kadardır?

Türk Telekom’da, sözleşme tarihinizin bitiminden önce sözleşmenizi sonlandırırken Kalan Sözleşme Ücreti (erken fesih ücreti) ödemeniz gerekir. Bu, sözleşme ​​süreniz üzerinden kalan aylık ücretlerin yaklaşık yüzde 80’ine tekabül etmektedir.

Örneğin aylık 30 liralık bir tarifeniz var ve sözleşmenizin bitimine üç ay kaldı. 30 lirayı üçe katladığınızda kalan aylar için toplam fatura bedeli 90 lira olur. Bu rakamın yüzde 80’i 72 lira olacaktır. Bu rakam da Türk Telekom cayma bedeli olarak ödeyeceğiniz miktardır.

Türk Telekom sözleşmenizi başlangıç ​​dönemi dışında iptal ediyorsanız, standart iptaller için 30 günlük bir bildirim süresi uygulanır. İptal talebinde bulunduktan sonra 30 günlük bir aylık ücretin tamamı tahsil edilecektir (Türk Telekom buna “Bildirim Süresi Ücreti” adını vermektedir).

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom sözleşmenizi müşteri hizmetlerini arayarak veya isteğinizi herhangi bir bayiden bildirerek de gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcileri sözleşme fesih nedeninizi sorguladıktan sonra talebinizi işleme koyacaklardır. Tarifeler yazılarımızı inceleyerek size en uygun kampanyalı tüm operatörlerin paketleri ve fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sebebiniz memnuniyetsizlik olabilir, başka bir operatörde daha iyi fırsatlar bulmuş olabilirsiniz ya da bir süre için hattınızı kullanmayacak olabilirsiniz. Sebep ne olursa olsun iptal işleminiz onaylanarak Türk Telekom cayma bedeli tahsil edilecektir.

Benzer Konular

4 Kişi Katıldı

  1. , daha 12 ay Taahhütname var caymak istersem ne kadar bana borç çıkar aylık internet faturam 72 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu