Ücretsiz SMS İle Avans TL İsteme

Mobil hat sahipleri bakiyelerinde tl kalmasa da türkcell konuşmaya, vodafone mesajlaşmaya ve türk telekom internetini avans tl ile kullanmaya devam edebilirler. Bu uygulama acil durumlar için çok önemli ve olup süreklilik olmamalı.

Bu özelliği açık tutmak ya da kapalı tutmak mümkün. Sadece acil durumlarda açık olması daha doğru. Alışkanlık olması durumunda sürekli fazla kullanım ve borçlanmaya neden olabilir. Avans kullanımını açık tutmak artık ücretli. Avans TL kullanımı eksi bakiyeye düşürür. Dikkatli kullanılmalıdır.

Turkcell Avans TL Kullanımı

Faturasız hat sahipleri avans TL hizmetinden faydalanmak için AVANS yazıp 2222’ ye mesaj göndermelidir. Turkcell kamu ve destek tarifeli müşteriler avans hizmetinden bedava faydalanabilir.

Diğer müşteriler için aylık ödeme 49 kuruştur. En fazla -15 TL avans bakiye kullanılabilir. Bu durumda 20 lira yükleme yapan müşteri -15 TL avansı düşülerek 5 TL bakiyeye sahip olur.

Ücret karşılığında avans hizmetinden faydalananlar bu hizmeti iptal etmek, kapattırmak isterlerse IPTAL AVANS yazıp 2222’ ye SMS yollamalılar. 2013 Haziran ayı öncesinde bu özelliği kullanmaya başlayanlar telefonlarından 1663# tuşlayarak hizmeti kapattırabilirler.

Vodafone Avans TL Kullanımı

Faturasız Vodafone hat kullanıcıları CEP AVANS hizmetinden faydalanmak için CEPAVANS yazıp 7000’ e mesaj göndermelidir. Vodafone cep avans ile -6 Tl’ ye kadar avans sahibi olunabilir.

Böylece 20 lira yükleyen abone eksi bakiyesi olan 6 lira düşülerek 14 TL bakiyeye sahip olur. Vodafone cep avans hizmetini iptal etmek için AVANS IPTAL yazıp 7000’ e mesaj göndermek gerekir.

Türk Telekom Avans TL Kullanımı

Türk Telekom hat sahipleri 9235 ‘i ücretsiz arayarak herhangi bir müşteriden lira isteyebilirler veya faturasız bir kullanıcıya lira gönderebilirler. Bu işlem için faturasız müşteri 89 kuruş, faturalı müşteri 1 lira ücret öder.

  • SMS ile de lira transferi yapılabilir. Birinden kontör istemek için kontör istenen numara yazılır boşluk bırakılır kaç lira istediği yazılır 9233’ e yollanır.
  • Bu mesaj atılınca operatör tarafından karşı tarafa SMS ile onaylama isteği gönderilir.
  • Karşı taraf onay mesajı yollarsa istenen TL gereken numaraya yüklenir.
  • Kontör yollamak isterseniz kontör yollanacak numara yazılır, boşluk bırakılır, kaç TL olduğu yazılır ve 9235’e yollanır.
  • Size gelen onaylama mesajı cevaplanıp onay verildiğinde kontör yüklenir.

Kontör isteme ve gönderme işlemi online olarak da yapılabilir. İnternet üzerinden bu işlemi yapmak mümkündür. Ayrıca iletişim merkezlerine giderek de işlem yaptırılabilir. İletişim merkezine gidip başvurunca onay mesajı istenir.

Telefonunuzdan onay mesajı yolladıktan sonra işlem yapılır. Telefondan tuşlayarak da işlem yapılır. *100# işlemler menüsünden de kontör transferi işlemleri yapılabilir. Bu işlem için faturalı hatlardan 1 TL ücret alınır. Faturasız hatlardansa 89 kuruş ücret alınır.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Benzer Konular

Bir Kişi Katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu